מסלקים את העכברים מהבית בעזרת הדברת עכברים נכונה!הדברה לעכברים עם מדביר מוסמךעכבר העיר, עכבר הכפר, איך שלא מסתכלים על זה, העכברים נמצאים בכל מקום ולא כל כך נותנים לנו מנוח. הם חודרים אל הבית בחיפוש אחר מזון למאכל, מכרסמים את כל מה שאכיל וגם את מה שלא, כשהכוונה היא גם לספרים או רהיטים. כדי להיפטר ממכת עכברים, מומלץ לקרוא למדבירים מקצועיים המציעים שירותי הדברת עכברים. מדבירים אלה מכירים את טבעם של העכברים ומשתמשים בחומרים המוכרים על ידי משרד ההגנה לאיכות הסביבה.לדעת יותר על העכבריםהעכברים מעבירים בינינו גועל ולפעמים גם לא מעט פחד. זה טבעי לחשוש מן הבלתי נודע, ומצד שני כדאי לדעת עליהם קצת יותר כדי להכיר אותם מקרוב ולהבין כי מדובר בסך הכול בסוג נוסף של בעלי חיים. אז אלה כמה נקודות שלא ידעתם על העכברים:

• מצטיינים בספורט – העכבר נחשב לחיה ספורטיבית בעלת יכולות טובות. העכברים ידועים כשחיינים טובים, הם מצטיינים בטיפוס ומסוגלים לקפוץ לגובה של חצי מטר כמעט.

• יודעים להעמיד פנים – אם העכברים חשים בסכנה מתקרבת, הם יעמידו פני מתים כדי שהאויב לא יפגע בהם.

• מזדחלים לכל מקום – העכברים יודעים להזדחל לפתחים קטנים כמו סדקים בתוך קירות. מסיבה זו, חסימת הפתחים לא תמיד עוזרת למנוע את חדירתם של העכברים לבית. לכן, חשוב לקרוא למדבירים כדי שיפעילו את האמצעים שלהם ויפתרו את הבעיה.

• מתקשרים בטונים גבוהים – העכברים יכולים לתקשר זה עם זה באמצעות צלילים גבוהים שאינם נשמעים לאוזן האדם.

• זללנים לא קטנים – מספר הפעמים שבהם העכברים אוכלים ביום נע בין 15 ל-20 פעם. הם עסוקים בחיפוש תמידי אחר מזון. כמו כן, הם נוהגים להחביא את המזון שלהם במקומות מסתור שונים.
כך תדעו שיש לכם עכברים בביתזה שלא תמיד אפשר לראות אותם, לא אומר שהם לא ביקרו אצלכם בבית. אם בזמן האחרון אתם מבחינים בשינויים ברחבי הבית, ייתכן שמדובר במכרסמים הפעלתנים. קיימים כמה סימנים שיכולים להעיד על הימצאותם של העכברים בבית. למשל, גללים של עכבר או ריח חריף של שתן במקום מסוים כמו מרתף או חדר כביסה. סימן נוסף יכול להיות סימני כרסום של כבלים, צינורות או רהיטים. אם כי כאן נדרשת חוות דעת מקצועית של מדביר שיכול לזהות את סוג הכרסום. כמו כן, אם העכברים נמצאים בבית, תוכלו לשמוע רעשים של ציוץ או כרסום, בעיקר בשעות השקטות של הלילה.מדבירים את העכבריםאם ראיתם עכבר אחד או שניים בביתכם או אם נתקלתם בסימנים חשודים, יש לקרוא למדבירים מיומנים ומקצועיים ללא דיחוי. הדברת עכברים דורשת מיומנות גבוהה ויכולות זיהוי טובות של הבעיה, ולכן מומלץ לחפש מדבירים מנוסים ואיכותיים בתחום. אחד הדברים החשובים שיש לברר הוא האם החומרים הכימיים שבהם המדבירים משתמשים עברו אישור של משרד ההגנה לאיכות הסביבה. כמובן, כל מדביר מקצועי ישמח לתת לכם טיפים לשמירה על הבית מפני עכברים, לאחר שהוא יסיים את מלאכת ההדברה.